Wymioty po zażyciu trzeciej tabletki antykoncepcyjnej

mam pytanie w czwartek dostalam miesiaczke i wzielam pierwsza tabletke a w sobote poszlam na impreze i pilam alkohol po zazyciu tabletki po 30 minutach wymiotowalam czy w takiej sytuacji mam sie dodatkowo zabezpieczac? Po jakim czasie bede mogla wspólzyc bez dodatkowego zabezpieczenia? Tabletki biore codziennie o 20.00 godzinie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W przypadku wymiotów powinna Pani niezwłocznie zażyć dodatkową tabletkę. Jeśli tego Pani nie zrobiła, proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.