Wymioty i stosunek bez zabezpieczenia a tabletki

Witam, mam 20 lat, od 2 lat biore tabletki Vibin Mini. W drugim tygodniu zazywania tabletek (tym "bezpiecznym") 4-4,5h po zazyciu wymiotowalam, dobe przed mialam stosunek bez zabezp., ale chlopak "nie doszedl" we mnie. Tabletki bralam dalej, az do 7-dniowej przerwy, dostalam okres, ale nie tak jak zawsze w piatek, tylko w czwartek wieczorem i bardzo bolal mnie brzuch. Czy mozliwa jest ciaza ? Czy potrzebne jest badanie HCG? Z gory dziekuje ze odpowiedz.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W przypadku wystąpienia wymiotów istnieje możliwość, że tabletka nie uległa wchłonięciu - w takiej sytuacji właściwe postępowanie polega na przyjęciu dodatkowej tabletki (z nowego blistra) tak szybko, jak to jest możliwe. Z Pani opisu wynika, że nie przyjmowała Pani dodatkowej tabletki, więc ochrona przed ciążą mogła być zmniejszona. W celu upewnienia się zalecam wykonanie testu ciążowego - dla uzyskania najbardziej wiarygodnego wyniku test najlepiej wykonać ok. 14 dni dni po stosunku. W przypadku wątpliwości zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.