Wymioty u 7-miesięcznego dziecka

Witam, moja 7,5 miesięczna córka wymiotuje. Temperatura jest okej. Lekarz zalecił debridat i probiotyk. Czy mogę dać jej mleko z piersi? Co jej podawać, żeby ulżyło i jak się zachowywać, gdy wymiotuje?? Jest bardzo ruchliwa, ciężko ją utrzymać w miejscu.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani dać dziecku mleko z piersi. Jeśli nie wystąpią po nim nasilone wymioty, to w porządku, w przeciwnym razie należy poić dziecko wodą i podawać probiotyk. Jeśli sytuacja nie wróci do normy lub objawy nasilą się po upływie doby sugeruję kontrolną wizytę u pediatry lub w razie pogorszenia stanu ogólnego dziecka natychmiast zgłosić się do szpitala z oddziałem pediatrycznym.