Wynik badań hormonów oraz trądzik, nadmierne owłosienie oraz przetłuszczanie się i wypadanie włosów
Zaburzenia hormonalne? Witam, mam 23. Od ponad roku borykam się z trądzikiem, leczenie dermatologiczne pomogło tylko trochę. W międzyczasie wystąpiło nadmierne owłosienie (górna warga, baki, szyja, brzuch, nad pępkiem i pod, między piersiami). Ponadto mam także plamienia w 14, 16-17 dniu cyklu. Inne objawy to wypadające i przetłuszczające się włosy oraz sucha, swędząca skóra głównie na nogach i pośladkach. Wyniki badań: TSH 3,38; testosteron 0,39; PRL 28,08. Na usg ginekolog nic nie widział.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Na nadmierne owłosienie można zastosować depilację woskiem lub laserem.