Wynik badań hormonów u 32-latki

Witam, Proszę o interpretację podwyższonych norm: -ACTH 108,00 pg/ml - norma 60 - Anty-TPO 587,00U/ml -norma 35 - s-DHEA -473,8 pg/ml - norma 333 - androstendion -4,9 ng/ml - norma 3,08 - wolny testosteron - 78,2 pg/ml Pozostałe hormony w normie: - TSH 1,43uIU/ml norma do 4,20 (wcześniej 23, zażywam Euthyrox 125 i 150) - Cortisol - 10,4 ug/dL norma 22,7 - Testosteron - 1,76 nmol/L norma do 2,67 - AB-R-TSH -

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podwyższony poziom ACTH może wskazywać na chorobę Cushinga, chorobę Addisona lub ektopową produkcję ACTH. Podwyższony poziom Anty-TPO może świadczyć o zapaleniu gruczołu tarczowego. Z otrzymanymi wynikami badań proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty endokrynologa.