Wynik badania BACC tarczycy 46-latki do analizy

Bardzo proszę o interpretację BACC tarczycy: W rozmazie z guzka materiał obfity. pośród elementów morfotycznych krwi tyreocyty układają się w struktury drobnopęcherzykowe, cytologicznie-bez cech podejrzanych. Kat. III Bethesda (zmiana pęcherzykowa o nieznanej etiologii, najprawdopodobniej łagodna). materiał pobrano 2 x

Aleksander Ropielewski

Wszystko zawarte jest w opisie. Zmiana łagodna, która jednak wymaga obserwacji w kontrolnych badaniach USG.