Co oznacza wynik biopsji tarczycy 55-letniej osoby?

Witam, odebrałam dziś następujące wyniki biopsji tarczycy: - w rozmazie z guzka płata prawego materiał obfity. Pośród elementów morfotycznych krwi tyreocyty układają się w struktury drobnopęcherzykowe, cytologiczne - bez cech podejrzanych. Kat. III. - z guzka płata lewego materiał miernie obfity. Zawiera tyreocyty z cechami pobudzenia i degeneracji, makrofagi obładowane hemosyderyną oraz el. koloidu i el. morfotyczne krwi. Całość obrazu odpowiada zmianie łagodnej. Kat. II. Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od obrazu usg może być wskazany zabieg operacyjny proszę koniecznie udac sie do lekarza endokrynologa