Tyreocyty z cechami pobudzenia i degeneracji, makrofagi obładowane hemosyderyną

Otrzymałam dziś wynik biopsji hipoechogenicznego guza tarczycy o zatartych obrysach (9mm): W rozmazie ze zmiany materiał miernie obfity. Zawiera tyreocyty z cechami pobudzenia i degeneracji, makrofagi obładowane hemosyderyną, elementy koloidu i elementy morfotyczne krwi. Cechy metaplazji oksyfilnej nie w pełni oznaczone. Całość odpowiada zmianie łagodnej, guzek ze zmianami zwyrodnieniowymi. II kat. Czy tego typu zmiany kwalifikują się do leczenia operacyjnego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zwykle tak małe łagodne guzki nie są operowane a jedynie obserwowane ale ostateczną decyzję podejmie Pani/Pan wspólnie ze swoim lekarzem prowadzącym.