Wynik badania Echo serca u 48-latki

Mam 48 lat, 1 wizyta u kardiologa za 100dni-kolejka. Tętno mam około 130-140/min (Bisocard 5mg/dobę), ciśnienie 140/100 (Prenessa 4mg/dobę). Dzisiaj dostałam wynik Echo. Lewa komora wymiar w normie z pogrubieniem mięśnia. Bez większych zaburzeń kurczliwości odcinkowej. Zaburzenia relaksacji lewej komory. Prawa komora i pr przedsionek na górnej granicy normy. Mała niedomykalność trójdzielna. Lewy przedsionek jeszcze w normie. Płynu w worku osierdziowym nie ma. Szybka akcja serca. Mam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co nie ma powodów do niepokoju. Zdecydowanie konieczna jest jednak modyfikacja terapii, by obniżyć ciśnienie oraz puls. Jeśli wizytę ma Pani za 100 dni proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który także może zmienić dawki/leki. Warto także ocenić funkcję tarczycy.