Wynik badania EEG u dziecka z trudnościami hamowania impulsywnych zachowań

Jak należy rozumieć następujący wynik? Czego spodziewać się w zachowaniu dziecka? Jakie leczenie, jeśli jest potrzebne? Badanie wykonano z powodu trudności w hamowaniu impulsywnych zachowań (pod wpływem złości) oraz trudności w koncentracji i uwadze. Badanie neurologiczne ogólne (odruchy) – w porządku. Badanie EEG u 5 l. chłopca. Badanie w stanie czuwania. Czynność podst. Stanowią symetrycze, nieregularne fale o częstotliwości 6,5-8,5 Hz, o amplitudzie do 55 uV. Rz – słabo zaznaczona. W okolica

Aleksander Ropielewski

Z powyższego opisu badania EEG nie mogę stwierdzić czym są spowodowane impulsywne reakcje dziecka oraz jakie i czy w ogóle leczenie jest potrzebne. Aby udzielić odpowiedzi na te pytania potrzebowałbym pełnego obrazu klinicznego i możliwości przeprowadzenia badania.

Proszę swoje pytania skierować do lekarza który to badanie zlecił.
Ponadto warto też skonsultować się z psychologiem dziecięcym, który będzie mógł pomóc w nauce dziecka kontroli emocjonalnej. Pozdrawiam.