W okolicach czołowo-skroniowo-ciemieniowych rejestruje się fale wolne o częstotliwości 3,5-4,5 Hz

Jak należy rozumieć następujący wynik? Czego spodziewać się w zachowaniu dziecka? Jakie leczenie, jeśli jest potrzebne? Badanie EEG u 5 l. chłopca. Badanie w stanie czuwania. Czynność podst. Stanowią symetrycze, nieregularne fale o częstotliwości 6,5-8,5 Hz, o amplitudzie do 55 uV. Rz – słabo zaznaczona. W okolicach czołowo-skroniowo-ciemieniowych, rejestruje się fale wolne o częstotliwości 3,5-4,5 Hz, o amplitudzie do 35 uV, oraz fale ostre i zespoły fali ostrej z falą wolną. Fs – nie zmienia

Badanie EEG jest badaniem dodatkowym, które zawsze !!!! interpretuje się w oparciu o zgłaszane objawy i wynik badania pacjenta.
Nigdy nie interpretuje się i nie leczy samego wyniku.
W przypadku EEG może się zdarzyć, że nieprawidłowy zapis EEG rejestruje się u osoby zdrowej ( tak się zdarza u kilku procent ludzi) a u osób chorych np. na padaczkę wynik EEG możne być prawidłowy.