Czynność podstawowa stanowią fale wolne o częstotliwości 8-9 Hz i amp. 40-70 we wszystkich odprowadzeniach

witam moja 5letnia córka miała robione badanie eeg głowy wynik : badanie w stanie czuwania czynność podstawowa stanowią fale wolne o częst 8-9 Hz i amp 40-70 we wszystkich odprowadzeniach rejestruje się fale wolne o częst 5-6 Hz i amp 60-80 Rz -wyrażone Fs bez wpływu na zapis Dgn zapis czuwanie nie prawidłowy wykazuje zmiany rozsiane. Mogą pansto wytlumaczyc o co chodzi bo wizytę u neurologa mamy na stycznia z góry dziękuję

Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o chorobie. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.
Badanie EEG zawsze !!!!! interpretuje się w oparciu o objawy kliniczne , nigdy samego zapisu.