Wynik badania histopatologicznego po kolonoskopii a ryzyko wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Proszę o interpretację wyniku badania histop. po kolonoskopii: Wycinek z odbytnicy: Wycinek z błony śluzowej j. grubego z cechami przekrwień naczyń. Architektonika i równoległosc gruczołów nieznacznei zaburzone. W blaszce własciwej malego stopnia naziek zapalny utworzony z komórek jednojądrowych oraz pojedyńczych granulocytow kwasochłonn. i obojętochłonn..Ropni krypt, ziarniaków nie znlaeziono. Obraz mikroskopow niespecyficzny nie możla wykluczyć colitis ulceroca. Czy rzeczywiscie moze to bycCU?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zgodnie z sugestią patomorfologa - na podstawie obrazu histopatologicznego wycinków nie można wykluczyć colitis ulcerosa. Niezbędna jest obserwacja kliniczna i weryfikacja istniejących objawów klinicznych w kierunku tego schorzenia.