Wynik badania Holter EKG do analizy

Witam. Proszę o interpretacje mojego Holtera ekg:rytm zatokowy;średnia=80/min;maks=132/min;pauz=0;pobudzenia dodatkowe z wąskimQRS=10 w tym par=1;pobudzenia dodatkowe z szerokimQRS=54 w tym częstoskurczów=1;epizodyST=0.Badanie miałam wykonane gdyż mam kołatanie serca,nie raz nie mogę złapać oddechu,szybko się męczę i robi mi się biało przed oczami.Do tej pory byłam z diagnozą niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Czy ten wynik wskazuje na problemy z sercem?Proszę i z góry dziękuję o odpowiedz.

Magdalena StusiĹska

Podany wynik nie budzi niepokoju, kołatanie serca raczej nie wynika z zaburzeń rytmu. Czy leczy się Pani na nadciśnienie? Może pije pani za mało płynów przy lekach moczopędnych, albo ma za niski poziom potasu? Czy tarczyca była badana?