Wynik badania hormonów tarczycy i podwyższona prolaktyna

Witam, Odebrałam kilka dni temu wyniki badań. Zlecone miałam: prolaktynę, TSH, FT3, FT4 oraz anty-TPO. W normie mam TSH, FT3 i FT4 natomiast lekko ponad normę prolaktynę i anty-TPO. Prolaktyna przy normie do 23,3 u mnie 25,5 a anty-TPO przy normie 34 u mnie 40. Czy wartości te mogą mnie niepokoić? Czy uznać to za niewielkie podwyższenie w stosunku do norm... Będę wdzięczna za odpowiedz gdyż po przeczytaniu kilku artykułów w internecie mam tylko mętlik w głowie a do wizyty jeszcze tydzień. Pozdr

Lek. Tomasz Budlewski

Przeanalizowanie wszystkich wyników, objawów występujących , wywiadu medycznego będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Ważne są objawy jeśli ich nie ma to nie jest to powód do niepokoju. Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.