Wynik badania INR u 20-latka

Witam ostatnio przeszedłem zabieg usunięcia zębów 48,38 zastanawiam się nad badaniem INR norma wskazuję na 0,8-1,2 a mi wyszło 0,9 czy mam się czymś martwić że ledwo się zmieściłem w normie ?

Dzień dobry!
INR wskazuje na stopień "rozrzedzenia" krwi. U zdrowych osób ten wskaźnik dąży do zera. U osób z zaburzeniami krzepliwości lub przyjmujących leki rozrzedzające krew, np. aspirynę wskaźnik INR może sięgać nawet poziomu 3-3,5.
W Pana przypadku wynik jest bardzo dobry i nie ma czym się martwić. Podaję link do szczegółowego wyjaśnienia zagadnienia.
Z życzeniami zdrowia K. Sławecki!

http://portal.abczdrowie.pl/badanie-krzepniecia-krwi-czym-jest-inr-i-dlaczego-jest-tak-wazny