Wynik badania kolonoskopowego 25-letniej osoby do analizy

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników kolonoskopii: Per rectum bz. Instrument wprowadzono do niezmienionej kątnicy. Przygotowanie średnie/zaleganie dużej ilości stolca/. Uwidoczniona śluzówka o zachowanym rysunku naczyniowym. Mam 25 lat, badanie było przeprowadzane ze względu na anemie z niedoboru żelaza (teraz anemia już powoli mija) mam też wrzody żołądka i przepuklinę rozworu przełykowego. Czy badanie zostało w pełni przeprowadzone a wynik jest dobry? dziękuję z góry za szybką odp.

Magdalena Mroczek

Witam, wynik badania jest dobry-nie uwidoczniono żadnych zmian. Badanie zostało w pełni przeprowadzone, ale endoskopista miał problemy z uwidocznieniem śluzówki z powodu średniego przygotowania.

Witam,
badanie zostało przeprowadzone w warunkach nieoczyszczonego jelita grubego, więc utrudniło to prawidłową ocenę.
Należałoby je powtórzyc po uprzednim przygotowaniu się do badania, aby można było się odnieść do niego i aby wynik był miarodajny.
Ale tyle ile udało się wykonac podczas tego badania, wskazuje na stan prawidłowy.

pozdrawiam