Wynik badania kręgosłupa 22-letniej kobiety

Witam Bardzo proszę o możliwość zinterpretowania wyniku: PRAWOSTRONNA SKOLIOZA KRĘGOSŁUPA LĘDŻWIOWEGO. SPŁYCENIE LORDOZY. W KRĘGACH NIEWIELKIE ZMIANY SPONDYLOTYCZNE I ZMIANY PRZECIĄŻENIOWE. PRZESTRZENIE M-K ODPOWIEDNIE DO SKOLIOZY, MIERNIE ZWĘŻONE OD STRONY LEWEJ (NAJBARDZIEJ L2-3). L5-S1 ZWĘŻONY W CAŁOŚCI. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam, Paulina

Szanowana Pani jest to opis skrzywienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wynik należy skonsultować z ortopedą i najpewniej będzie Pani miała zleconą rehabilitację ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń budujących Pani mięśnie przykręgsołupowe. Na przyszłośc one będą stanowiły "wsparcie" dla kręgosłupa o zaburzonej osi. Pozdrawiam