Wynik badania kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych umiarkowane w dolnym odcinku z brzeznym odczynem proliferacyjnym, tylna sciana workamodelowana przez wiezadłazółte.Wpuklone blaszkigraniczne dolnetrzonówC3iC4 z prawidłowym sygnałem szpiku obraz odpowiada zmianomrozwojowymprzytylnej czesciwyrostka stawowego dolnego prawego kreguC5 widoczna zmianaogładkichobrysach, osygnale jak tkankatłuszczowa wielkoscinaprzekroju strzałkowym9x6mmwym.poprzeczny12mm-zmiana łagodna zwiazanazkregiem?tłuszczak przykostny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Bez poznania większej ilości informacji medycznych nie można się wypowiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Opis badania nie jest jednoznaczny i bez oceny samego badania rezonansu i badania przedmiotowego nie jestem w stanie stwierdzić jakiego rodzaju jest to zaburzenie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę skonultować wyniki badania z lekarzem zlecającym lub neurochirurgiem celem wyjaśnienia charakteru zmiany.
Pozdrawiam