Wynik badania krwi a prawdopodobieństwo zachorowania na anemię

witam Od tygodnia fatalnie się czuje (raz zemdlałam) zrobiłam sobie badania wyniki: żelazo 17,0 WBC-4,9; LYM:0,20; GRA-3,2; LYM:31,2; MON:4,5; GRA-64,3; RBC-4,03; HGB-8,9;HCT-29,8;MCV-74,0;MCH-22,2; MCHC-30,0; RDW-15,2 pozostale norma. Odzywiam się normalnie. Pani doktor przepisała mi leki na anemię ale dała również skierowanie na krew utajoną w kale. Co Pani sądzi o tych wynikach podobno na anemie za wysoka jest hemoglobina - nie wiem już sama co mysleć

Dzień dobry,

Hemoglobina jest niska -= 8,9 a norma 12 - 16 g/ dl
Również jest zbyt mało erytrocytów - 4,03, a norma 4,2 -5,4 mln/ mm3.

Według mnie wartości są zbyt małe. Pytanie czym to jest spowodowane - dieta, utrata krwi, lub zbyt obfite miesiączki, uszkodzenia szpiku.

Podwyższona jest również liczba leukocytów.

Badanie na kału na krew pozwoli wyeliminować krwawienia i chorobę jelit.
Proszę pamiętać aby na 2 dni przed badaniem nie jeść buraków.

Żelazo nie koniecznie jest dobrym wskaźnikiem stężenia żelaza w organizmie.
Bardziej wiarygodne jest oznaczenie ferrytny - proszę zrobić badanie.
Korzstne jest również oznaczenie witaminy B12.

Preparat na anemie powinien zawierać - żelazo, kwas foliowy, witaminę C i witaminę B6, B12 - wszystkie te związku wpływają na hemoglobinę lub liczbę krwinek czerwonych. Dobry skład ma Chela Ferr Forte.
Proszę zastosować odpowiednią dietę - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-anemii

Pozdrawiam,