Wynik badania moczu półtorarocznej dziewczynki

Witam serdecznie! U mojej córki (1,5 roku) wykonane zostało badanie moczu. Bardzo zaniepokoił mnie wynik poziomu leukocytów 500/ul jest notatka o nabłonkach napisana w skrótach i niewyraźnie i kolejna notka przy krwinkach białych. Krwinki czerwone i inne pozostawione bez opisu. Czy jest to stan zapalny? Czy nie ma się czym martwić?

Leukocyty w moczu mogą wskazywać na ZUM (zapalenie układu moczowego). Proszę skontaktować się z pediatrą który będzie mógł zaordynować odpowiednie leczenie. U dzieci poniżej 5 roku życia według wytycznych powinno leczyć się antybiotykoterapią, jest to choroba w pełni wyleczalne i w większości wypadków nie pozostawia trwałych śladów w organizmie.