Wynik badania moczu w 38-tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 38 tygodniu ciąży dziś odebrałam badania osadu moczu, nabłonki płaskie- liczne, Leukocyty 20-30, Bakterie-liczne. Co to oznacza? Czy dziecko może być chore?

Aleksander Ropielewski

Taki wynik wskazuje na infekcję układu moczowego i wymaga leczenia. Nie oznacza on choroby dziecka, jednak infekcja moze sprzyjać porodowi przedwczesnemu i infekcji okołoporodowej.