Wynik badania morfologii krwi - czy jest powód do niepokoju?

Witam. Zrobiliśmy kontrolne badanie krwi (synek 2 tygodnie temu miał anginę i antybiotyk). Pediatra powiedziała, że wyniki są do powtórzenia za jakiś miesiąc, ale niby nie ma nic niepokojącego. Ja się jednak troszkę obawiam. Czy jest ku temu powód? Oto wyniki: WBC 8,2; RBC 5,07; HGB 13,4; HCT 39,4%; PLT 348; PCT 0,288%; MCV 78; MCH 26,4; MCHC 33,9; RDW 14,1%; MPV 8,3; PDW 14,6; LYM% 38,2; MNO% 5,2; GRA% 56,6; LYM# 3,1; MON# 0,4; GRA# 4,7. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik morfologii krwi u Pani synka nie odbiega od norm podawanych dla tego wieku, nie ma więc moim zdaniem powodów do niepokoju.

Z pewnością warto zadbać teraz szczególnie o prawidłową dietę synka, gdyż po infekcji (zwłaszcza leczonej antybiotykiem) istnieje tendencja do obniżania się poziomu żelaza oraz słabszej odporności.

Warto podawać dziecku produkty dostarczające łatwo przyswajalnego żelaza - jak przede wszystkim czerwone mięso, produkty zbożowe (płatki śniadaniowe, chleb wieloziarnisty, makaron razowy lub brązowy ryż) oraz zielone warzywa (brokuły, sałata), orzechy, migdały.

Z preparatów wzmacniających odporność polecam tran oraz Bioaron (2xdziennie po 5 ml).

Pozdrawiam serdecznie