Morfologia krwi - interpretacja wyników u mężyczny

Witam, proszę o analizę wyników badania krwi: WBC: 14,1 (+); Lym%: 69,7; Mon%:10; Gra%:20,3 Lym [tys/ul]: 9,8(+); Mon:1,4(+); Gra: 2,9 RBC: 4,69; HGB: 14,6; HCT: 42,0; MCV:90; MCH:31,1; MCHC:34,7; RDW:13,1 PLT:131[-]; PDW:14.2; MPV:9,5; PCT:0,1 OB: 10 Badanie moczu: Sg 1,016-1,030 pH 5-6 Leu [ujemny]; NIT [ujemny]; PRO [ujemny]; GLU [ujemny]; KET [ujemny]; UBG [w normie]; BIL [ujemny]; ERY [ujemny].Mam 30 lat, mężczyzna, w chwili wykonywania badania bolało mnie gardło i mam powiększony węzeł po jednej stronie gardła (chyba jest to stan zapalny), ponadto z tego powodu mało jem, bo jest to bolesne (nie wiem czy to może mieć wpływ na wyniki). Dwa tygodnie temu byłem u lekarza z bólem głowy (z przodu) i gorączką. Dostałem leki na zatoki (sinupret i edu.... niepamiętam? - rozrzedzające wydzielinę). Choć nie miałem kataru. Ponadto od tygodnia budzę się w nocy spocony. Z tego co szukałem w internecie, to natchnęło mnie to do zrobienia badania na tarczycę (czekam na wyniki) i nawet badanie na hiv prewencyjnie (ok.) Proszę o analizę. Dziękuję bardzo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Badanie krwi wykazało podwyższony poziom białych krwinek ze zwiększonym odstekiem limfocytów. Najprawdopodobniej ma to związek ze stanem zapalnym gardła. W tej sytuacji warto wykonać badanie kontrolne krwi po około 2 tygodniach od ustąpnienia stanu zapalnego gardła.
Wynik badania moczu jest prawidłowy.
Nocne poty mogą mieć związek z infekcją toczącą się w górnych drogach oddechowych, zaburzeniami hormonalnymi tarczycy. Należy wykluczyć również gruźlicę dlatego wskazane jest wkonanie rtg klatki piersiowej.
Pozdrawiam