Wynik badania MR głowy a zapalenie błędnika

Czy MR głowy wykryje zapalenie błędnika lub ucha środkowego? Od miesiąca mam silne zawroty głowy, zaburzenie równowagi, bóle uszu, piszczenie i dzwonienie w uszach, mdłości, stan podgorączkowy. MR głowy: w mózgu nie stwierdza się istotnych zmian patologicznych, w tym ognisk demielinizacyjnych, ani cech procesu wypierającego. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Kąty mostowo-móżdżkowe wolne. W kośćcu czaszki nie stwierdza się istotnych zmian patologicznych.

MR nie wykryje zapalenia błędnika. MR może wykryć zapalenie ucha środkowego ale zapalenie ucha środkowego powinien rozpoznać każdy lekarz posiadający specjalizację przynajmniej pierwszego stopnia z zakresu laryngologii. Zapalenie błędnika to z reguły zawroty głowy,nudności i wymioty bez stanów gorączkowych i dolegliwości bólowych uszu. Masz objawy podobne do Choroby Meniera?. Przyjedź, trzeba dłużej porozmawiać i wykonać badania audiometrii subiektywnej i obiektywnej. Spokojnie, w obrębie mózgu nic się nie dzieje, nic Ci nie grozi.