Wynik badania MR piersi

Co oznacza mój wynik badania diagnostycznego MR piersi: W kwadrantach górno-centralnych i górno-zewnętrznych zagęszczenia, pochodzące od dysplastycznie zmienionej tkanki gruczołowej, ulegające silnemu wzmocnieniu kontrastowemu (do ok. 150%), o łagodnej charakterystyce krzywej. W dołach pachowych węzły chłonne śr. do 18 mm.

Witam serdecznie!

Badanie zostało opisane w nietypowy sposób i nie wiem czy to wynika z błędu podczas przepisywania danych z wyniku czy z opisu radiologa. Nie zostało określone której strony dotyczy badanie, czy może wynik dotyczy obu piersi?

Opisywane zmiany sugerują raczej łagodne zmiany w piersi (piersiach?) - zmiany dysplastyczne, jednak wyjaśnienia wymagają z pewnością powiększone węzły chłonne. W zależności od wieku pacjentki i warunków anatomicznych wskazane jest wykonanie USG piersi lub mammografii, o doborze leku zdecyduje lekarz prowadzący.

Konieczne jest również wykonanie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej podstawowych badań laboratoryjnych (w tym określających tak zwane wskaźniki ostrej fazy (CRP, OB) oraz morfologii krwi obwodowej).

Niestety bez możliwości badania pacjenta i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości, aby postawić rozpoznanie, w tym celu niestety konieczny jest osobisty kontakt z lekarzem.

Pozdrawiam