Wynik badania MR stawów
Czy mam uszkodzoną łąkotkę? Czekam na zabieg LMM dx. Proszę o opinię opisu MR: "W okolicy stawu piszczelowo-strzałkowego górnego widoczne są struktury płynowe mogące odpowiadać ganglionom. Intensywność sygnału i przebiegu wiązadeł krzyżowych i pobocznych jest prawidłowy. Prawidłowy jest kształ i intensywność sygnału łąkotek bocznej i przyśrodkowej. Prawidłowy jest obraz chrząstki stawowej.Prawidłowa intensywność sygnału szpiku kostnego elementów kostnych stawu rzepokowo-udowego.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Witam! Zarówno łąkotki jak i więzadła stawu kolanowego są prawidłowe. Jedyną patologią stawu wydaje się być obecność ganglinów. Proszę zgłosić się do ortopedy który wdroży odpowiednie leczenie.