Wynik badania MRI odcinka szyjnego 67-latka

Co oznacza wynik MRI odcinka szyjnego: iż są wypukliny krążków międzykręgowych w odcinku C3-TH2, które modelują worek oponowy oraz zwężają zachyłki boczne kan.kręgowego, odwodnienie krążków, zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów, osteofity zmniejszają wymiar kanału i otworów międzykręgowego, zwyrodnienia przebudowy kostnej typu Modic II. Nieprawidłowa tkanka wzdłuż wyrostków pochyłych tylnych siodła tureckiego i górnej powierzchni stoku. Wymiar ap 8mm, cc 25 mm. Wskazane badanie mózgowia. ?!!!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zaawansowana choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjno-piersiowego oraz nieprawidłowa tkanka wzdłuż wyrostków pochyłych tylnych siodła tureckiego i górnej powierzchni stoku, co wymaga dokładniejszej diagnostyki, tj. wykonania CT lub MRI mózgowia. Proszę nie bagatelizować problemu tylko niezwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.