Wynik badania obrazowego kręgosłupa a utrudniony chód

Napoziomie l3-l4 wlewym otworze międzykręgowym niewielka przepuklina jadra miażdżystego krażka mk ok12x5x7mm znajdujaca się powyzej krazka miedzykregowego, wyrażnie uciska nerw rdzeniowy L3.Na poziomie L4-L5 pęknięciepierścienia włóknistego krażka miedzykręgowego po lewej stronie, bez konfliktu ze strukturami nerwowymi Zniesiony odruch kolanowy po stronie lewej objaw patologiczny nie obecny objaw mackiewicza po lewj dodatni utrudniony chód bol lewostronny do kolana jakie zabiegi rechabilitacij

Aleksander Ropielewski

Trudno mi opisać jakie są zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w opisanych zmianach chorobowych kręgosłupa, ponieważ ważne jest bardzo dokłądne wykonywanie ćwiczeń. Prosze skontaktować się z rehabilitantem lub lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej, którzy dopasują zabiegi i ew. ćwiczenia do Pańskiego stanu zdrowia.