Wynik badania obrazowego płuc 72-latka do analizy

Witam proszę o interpetacje wyniku badań radiologicznych."W polu środkowym lewym widoczne jest owalne zacienienie o srednicy ok 13 mm, czesciowo rztuujace na tylny odcinek zeba VI-zmiana pozapalna?inny charakter?. Wskazane badanie tk klatki piersiowej. W polach środkowych i dolnych obu płuc, zwłaszcza po stronie lewej widoczne sa zageszczenia pasmowate i plamiste, czesc z nich wykazuje intensywniejsze wysycenie-zmiany po przebytym porcesie zapalnym?. bez zman ogniskowych.

Tak opis Rtg może sugerować trwający proces zapalny,przebyte złamane żebra, zmianę naciekową o charakterze nowotworowym.... Do wyjaśnienie charkteru zmian należy wykonać dokładniejsze badania w tym Tomografie klatki piersiowej i bronchoskopię z badaniami bakteriologicznymi