Wynik badania poziomu homocysteiny u 72-letniej osoby

Homocysteina. Moje badanie wykazało 20,9 umol/l. Mój lekarz rodzinny nic na ten temat nie wie. Od dwóch lat obniżał mi poziom cholesterolu z 270 do 200 lekami zawierającymi statyny ( Zahron, Roswera), które niszczą wątrobę i mięśnie. Z wykładów i publikacji m.in Jerzego Zięby dowiedziałem się, że obniżanie cholesterolu poniżej 200 i stosowanie statyn jest szkodliwe. Gdzie mam kupić suplementy zawierające Wit B-6< B-12 i kwas foliowy i w jakich dawkach, skoro w aptekach tego nie ma.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej dostępne są w sprzedaży aptecznej preparaty zawierające wita b6; b12 oraz kwas foliowy. Proszę zapytać farmaceutę.