Wynik badania prolaktyny wykonanego w 16 dniu cyklu

Dzień dobry. Wykonałam badanie prolaktyny w 16 dnień cyklu 8,45 ng/ml Prolaktyna po podaniu MCP 121,27. Ten drugi wynik mnie martwi, że jest za wysoki. Czy to może utrudniać zajście w ciążę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania może świadczyć o hiperprolaktynemi czynnościowej. Taki stan może utrudniać zajście w ciążę. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa , który wdroży odpowiednie postępowanie.