Wynik badania RTG kręgosłupa

Dzień dobry.Mam 22 lala i jestem mężczyzną .mój wynik badania RTG: Elementy kostne kręgosłupa lędźwiowego bez zmian pourazowych.Patologiczna kifoza odcinka lędźwiowego .Cechy dyskopatii.L5-S1.Lewostronne skrzywienie kręgosłupa na pograniczu Th-L.Wysokosc trzonów kręgów oraz szerokosci pozostałych przestrzeni międzykręgowych w normie.. Co mi jest? I czy mogę wrócić do pracy?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? proponuje udać się do lekarza zlecajacego powyższe badanie. po łącznej analizie wykonanego badania i bezpośredniego badania lekarskiego.

Ma Pan objaw - wygórowane napięcie mięśni przykręgosłupowych. Prawdopodobnie jest to wynik zbyt małej aktywności typu aerobowego (nie siłowego). Mięśnie posturalne spinają się w czasie pracy ale również pozostają spięte w czasie biernego odpoczynku. Należy zmienić sposób aktywności (spacery). Fizjoterapeuta może pokazać Panu zestaw ćwiczeń oraz szerzej wyjaśni problem.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki