Wynik badania RTG kręgosłupa 28-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację Zdjęcie kregosłupa Th i L-S Zespół bólowy Th zaznaczona rotacja w osi długiej trzonów kregosłupa. Osteofity na krawędzich trzonów , w dolnym odcinku tworzące mostki kostne . Wysokość trzonów i szczelin miedzykręgowych zachowana. L-S pogłebienie fizjologicznej lordozy dolnego odcinka kręgosłupa z tendencją do poziomego ustawienia kości krzyzowej i przewężeniem od tyłu szczeliny międzykregowej L5-S1. Wysokość trzonów i pozostałych sczelin miedzykręgowych zachowana.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie oraz łącznie zinterpretować wyniki badań. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.