Wynik badania RTG kręgosłupa 36-letniej osoby do analizy
C3-C4osteofitoza na bocznych krawędziach trzonów kręgów po prawej str.zwęża zachyłek boczny kanału kręgowego i kanał nerwu rdzeniowego.C5-C6-zaawansowana tylna centralna wypuklina materiału tarczy międzykręgowej zwęża częściowo łącznie z osteofitozą na bocznych krawędziach trzonów kręgów zachyłki boczne kanału kręgowego powodując obustronną stenozę.Płynowa rezerwa objętościowa kanału kręgowego w tym odcinku jest zmniejszona.Czy w tym przypadku zostaje tylko operacja czy można rehabilitować się?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Konieczny zabieg operacyjny, ponieważ ucisk jest powodowany przez osteofity, których nie da się usunąć w wyniku ćwiczeń.