Wynik badania RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa

WITAM.ODEBRALAM WYNIK BADANIA RTG BADANY ODCINEK L-S AP B.OPIS-splycenie lordozy ledzwiowej.mozliwe drobne zwezenie przestrzeni miedzykregowejL5-S1.CO TO OZNACZA?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, mogą one powodować dolegliwości bólowe zarówno w spoczynku jak i podczas aktywności fizycznej. Wyrównanie lordozy jest zniesieniem fizjologicznej krzywizny kręgosłupa. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej sugeruje zmiany dyskopatyczne. Proponuję zgłosić się do lekarza rehabilitanta.