Wynik badania RTG szyi
Witam , trzymałam wynik rtg szyi i proszę o interpretację : - zniesienie fizjologicznej lordozy - zaostrzenia przednich krawędzi trzonów C5-C7 - niewielkie obniżenie krążka międzykręgowego C5-C6 Jakie jest leczenie i czy może to być powodem moich zawrotów głowy.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
decyzja o sposobie leczenia nie może być oparta jedynie o wynik zdjęcia RTG. Potrzebne jest badanie fizykalne.
Zawroty głowy mogą mieć swoje źródło w dysfunkcji odc szyjnego kręgosłupa. Aby to potwierdzić/ wykluczyć, również potrzebne jest badanie fizykalne w/w odcinka.
pozdrawiam,