Wynik badania TK kręgosłupa lędźwiowego i koncentryczna wypuklina

Wynik TK kr. lędźwiowego. Koncetryczna wypuklina z lewoboczną protruzją krążka m-k L5/S1 z niewielkim zwapnieniami, modelująca przednią przestrzeń worka oponowego pośrodkowo i po stronie lewej. Osteofitoza na brzegach trzonów kr., wymiar kanału kr. na poziomie L5/S1 10,5 mm, na poziomie nasad łuku L4 14mm, zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych, mam częsty silny ból na nogę lewą, jak to może być leczone?

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz o zmianach zwyrodnieniowych.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, ortopeda lub neurologiem.

Pozdrawiam.