Wynik badania TK kręgosłupa lędźwiowego i koncentryczna wypuklina
Wynik TK kr. lędźwiowego. Koncetryczna wypuklina z lewoboczną protruzją krążka m-k L5/S1 z niewielkim zwapnieniami, modelująca przednią przestrzeń worka oponowego pośrodkowo i po stronie lewej. Osteofitoza na brzegach trzonów kr., wymiar kanału kr. na poziomie L5/S1 10,5 mm, na poziomie nasad łuku L4 14mm, zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych, mam częsty silny ból na nogę lewą, jak to może być leczone?

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz o zmianach zwyrodnieniowych.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, ortopeda lub neurologiem.
Pozdrawiam.