Wynik badania tomografii komputerowej głowy 24-latka

Co oznacza wynik badania tomografii komputerowej głowy? Struktury mózgowia bez zmian w badaniu TK. Układ komorowy poszerzony - dalsza konsultacja.Komory boczne nie symetryczne - konsultacja. Struktury po środkowe nieprzemieszczone.

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od objawów klinicznych może być to powiązane z poszerzeniem układu komorowego, czy też z asymetrią komór bocznych,. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.