Wynik badania trzustki i zmiana ogniskowa

Moj tata byl na badaniachich wynik to ''trzustka na pograniczu glowy i trzony z hypodensyjna zmiana ogniskowa o wym.7mm torbiel rzekoma pozapalna??/neo?w otoczeniu trzustki widoczne ww.chlonneo wy,do 10mm,liczne.....przestrzen zaotrzewnowa okoloaortalna z ww.chlonnymi dosc licznymi o wym.do 10-11mm. Nie wiem jak rozumiec taki wynik, opis?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Proszę przede wszystkim o kontakt z lekarzem, który skierował Pani tatę na badanie. W zestawieniu z objawami, interpretacja jest zawsze bardziej możliwa i dokładna. Zalecałbym również wykonanie tomografii komputerowej z kontrastem, która jest badaniem o wiele bardziej dokładnym. Na podstawie powyższego opisu postawie rozpoznania i diagnozy nie jest możliwe. Pozdrawiam