Wynik badania TSH 7-latka do analizy

Wyniki 7 letniego syna TSH -7,22 ,FT4-15,25 ,Ft3-6,22 prosze o wyjasnienie wynikow i czy duzo odbiegaja o normy i czy to jest bezpieczne czy mozna to wyleczc. Dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podał Pan norm obowiązujących dla danego laboratorium. Dla wartości referencyjnych TSH jest podwyższone, ft3, ft4 w granicach normy, dlatego proszę udać się do pediatry lub endokrynologa, gdyż taki wynik może świadczyć o subklinicznej niedoczynności tarczycy.
Pozdrawiam