Wyniki badań hormonów tarczycy a Vixpo

Witam, czy przy wynikach ft4 12.50 pmol/l ; ft3 4.15 pmol/l ; TSH 2.92 uIU/ml oraz PRL 48.61 ng/ml mozna stwierdzic, iz moge miec niedoczynnosc tarczycy? Zazywam tabletki antykoncepcyjne Novynette, bardzo duzo biegam, sporo stresu, anemia. Czy po tylko takich informacjach endokrynolog-ginekolog mogl stwierdzic, iz mam niedoczynnosc i przypisac mi euthyrox? Czy to bezpieczne abym bez usg czy innych badan zazywala ten lek? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego. A czy ma Pani objawy występujące w niedoczynności tarczycy? jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości proponuję ponowną wizytę u endokrynologa. Jeżeli PRL jest podwyższone konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.