Wyniki badań TSH i badań hormonów tarczycy

Witam,odebrałam dziś wyniki badań na TSH-12.10, ,FT3-2.85 FT4-0.772 i co powinnam wiedzieć ,proszę o poradę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wartości referencyjne wyników badań laboratoryjnych zależą od laboratorium wykonującego badanie. Jeśli przyjąć ogólne normy, wyniki TSH i fT4 są nieprawidłowe, wskazują na niedoczynność tarczycy. Zalecam pilną wizytę u endokrynologa, który oceni występowanie u Pani objawów niedoczynności, wykona badania diagnostyczne i wyznaczy postępowanie terapeutyczne. Pozdrawiam.