Wyniki badań sprawdzających tarczycę

Witam mam pytanie odebrałam wyniki na tarczycę i nie wiem czy już powinnam zwrócić się do lekarza czy może nie. Moje wyniki są następujące TSH - 4,73, FT4 - 15,5 FT3 - 5,48 Czy to są normalne wynik dla osoby zdrowej czy należy się zwrócić do endokrynologa proszę o odpowiedz gdyż czeka mnie operacja i muszę mieć odpowiednie wyniki. Dziękuje za odpowiedz Dorota

Lek. Krzysztof Szmyt

Wyniki badań laboratoryjnych zależą od normy danego laboratorium, które zazwyczaj podaje zakres referencyjny tuż obok wyniku. Według ogólnie obowiązujących norm w większości laboratoriów, wynik TSH-4.73 jest powyżej normy. Jeśli nie ma Pani żadnych objawów klinicznych, jest to najprawdopodobniej subkliniczna niedoczynność tarczycy. Zalecam wizytę u endokrynologa w możliwie najbliższym czasie.