Wynik badania układu moczowego u 58-latka

Witam mam Pytanie? Nerki w położeniu typowym o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym, bez cech zastoju, bez złogów. Pęcherz moczowy gładkościenny prawidłowy. Gruczoł krokowy powiększony 54 x 39 x 52 mm. Poza tym pecherzyk żółciowy cienkościenny, powiększony (wodnikowato?) 11,7 x 4,6 cm, podgięty przyszyjkowo ze złogiem do 15 mm w szyjce- do rozwagi konsultacka chirurgiczna. Proszę się odnieść do mojego Wyniku. Dziekuję z góry.
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Na podstawie powyższego wyniku należy udać się do chirurga celem określenia najbardziej odpowiedniego postępowania względem pęcherzyka żółciowego, być może konieczna będzie operacja. A co do gruczołu krokowego należy udać się do urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty