Wynik badania USG wątroby 54-letniej osoby do analizy

USG -wątroba pykniczna powiększona o znacznym stłuszczeniu w/ klasyfikacji III stopnia. W seg. III wątroby torbiel płaska 10,5 mm w osi długiej w seg.IVa tuż podtorbko o d przodu 5,4 mm w seg. V trobiel 6,7x7,2x3,5 mm prawego płata.Układ żółciowy podszyjkowo/1/3 bliższa / ogniskowe uwupuklenie śluzówki pęcherzyka z rdzeniem cholesterolowym średnicy 4 mm o typie polipa cholesterolowego.Czynnościowy meteoryzm i aerofagie. Proszę odpowiedzieć czy to trzeba leczyc. A jak już to gdzie się zwrócić?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

stłuszczenie wątroby należy leczyć ponieważ nieleczone może przebiegać ze stanem zapalnym co może doprowadzić do marskości. Należy udać się do gastrologa/hepatologa i wdrożyć odpowiednią dietę.

Pozdrawiam serdecznie