Wynik badania w kierunku toksoplazmozy w 10 tygodniu ciąży do analizy

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży i zrobiłam badania toksoplazmozy i Wyniki mam IgG >200; IgM 2,64. Czy dziecko mogło już się zarazić czy do zakażenia mogło dojść przed ciążą, wizytę u lekarza mam dopiero za 5 dni i czekanie na interpretacje wyników jest straszne. Objawów nie mam żadnych.

Aleksander Ropielewski

Wyniki wskazują na infekcję z przeszłości i jest minimalne ryzyko zakażenia dziecka, zwłaszcza w przypadku braku objawów.