Wynik badania w kierunku toksoplazmozy w 9-tygodniu ciąży u 25-latki

Witam serdecznie. Jestem 25-latką w 9 tygodniu pierwszej ciąży. Właśnie odebrałam wyniki p/ciał przeciw toksoplazmozie. TOXO IGM 1.43 wynik ujemny: indeks <0.8 wynik wątpliwy: indeks >=0.8 do 1.0 wynik dodatni: indeks >=1.0 oraz TOXO IGG <0.130 IU/ml wynik ujemny < 1.0 wynik wątpliwy >=1.0 do <3.0 wynik dodatni >= 3.0 Czy jestem chora? Czy powtórzyć bad w innym lab, czy może lepiej zrobić test immunoblot? jakie kroki powinnam podjąc? Udać się do lekarz POZ, czy ginekologa?

Aleksander Ropielewski

Wyniki badania są ujemne i nie ma konieczności pogłębiania diagnostyki.