Co oznaczają wyniki badania w pierwszym trymestrze ciąży?

Witam, właśnie odebrałam wyniki do badań zleconych w pierwszym trymestrze ciąży. Niepokoją mnie dwa wyniki. TOXO IGG G (S) [X43] wynosi 1127, gdzie ujemny<1.0 wątlpiwy>=1.0 do <3.0 dodatki>=3.0. Wynik RUB G IgG (S) [V21] wynosi 298, gdzie ujemny <10 dodatni>=10. Natomiast wynik RUB IgM wynosi 0.393, gdzie ujemny <0.8 wątpliwy>=0.8 do 1.0 dodatni >=1.0. Co to może oznaczać? Około 3 miesiece temu miałam ostre zapalenie płuc i miałam dwa antybiotyki pod rząd. Czy to może być powód? Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie więc nie wytrzymam w niepewności do tego czasu. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli chodzi o wyniki na toksoplazmozę (TOXO) podała Pani tylko wartości IgG, które są dodatnie i świadczą, że przeszła Pani kiedyś infekcję toksoplamozą. Jeżeli wyniki TOXO IgM są ujemne, to nie ma się czym martwić. Jeżeli byłyby dodatnie, to lekarz zadecyduje czy są wskazania do leczenia. Jeżeli chodzi o wyniki w kierunku różyczki (RUB) to oznaczają, że była Pani szczepiona/przeszła Pani infekcję różyczki w przeszłości i również nie ma się czym martwić.