Wynik badania żołądka u 46-latki

Bardzo proszę o wytlumaczenie wyniku badania: I - gastritis chronica (+) nonactiva. HP (-) II - gastritis chronica (+++) activa (+). HP(+) Czy jest się o co bać? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik w języku polskim brzmi: przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, nieaktywne, Helicobactery Pylori nieobecne. II - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka dużego stopnia, aktywne, Helicobacter Pylori obecne. Wskazane leczenie farmakologiczne. Proszę zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie gastroskopii lub do lekarza rodzinnego w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.